Poistenie auta wustenrot online

Poistenie auta wustenrot online

Wustenrot poisťovňa ponúka komplexné riešenia poistiek, ktoré sa netýkajú len áut. No v tomto článku sa zameriame na štvorkolesových tátošov. Kasko poistenie poisťovňa ponúka v troch moduloch, ktoré majú názvy Komplexné kasko, kasko havária + živel a Kasko krádež + živel. Oproti ostatným poisťovniam je počet balík nižší, no zákazník si dokáže vybrať aj z vymenovaných alternatív. Ako pripoistenia ponúka SuperGAP poistenie určené pre nové resp. novšie vozidlá. Ďalej právnik nonstop a úrazové poistenie. Pozor dajte na výluky keďže každý balíček ma iné výluky. Výber si treba dobre zvážiť. Ako každá iná poisťovňa aj Wustenrot má zľavu za vernosť a zľavu pre vodičov starších ako 6 rokov.

PZP online

Okrem havarijného poistenia ponúka wustenrot aj povinné zmluvné poistenie. Vyklikať si ho môžete jednoducho cez internetovú kalkulačku, kde dostanete ponuky aj od iných poisťovní. Takto sa presvedčíte či je Wustenrot pre Vás ozaj najvýhodnejšia ponuka. PZP online Vám v konečnom dôsledku môže ušetriť množstvo peňazí a neposlednom rade aj veľa času. Nezabúdajte, že PZP hradí škody nie Vám ale ostatným účastníkom dopravnej nehody, ktorú ste zapríčinili. Ak si chcete pre takéto prípady, kedy nehodu spôsobíte vašou vinou, poistiť aj vaše auto, zdravie posádky, či batožinu musíte porozmýšlať buď to o pripoistení k PZP (túto možnosť využívajú motoristi hlavne pri pripoistenie pre zvery, živly, výtlky a pod.) alebo o havarijnom poistení.

Úrazové poistenie

K PZP Wustenrot si môžete pripoistiť aj úrazové poistenie. Pri úrazovom pripoistení máte na výber 2 balíky. Prvý balík ponúka poistný limit do 35 tisíc eur. Poistený je vodič a aj všetky osoby v aute. Nezáleží na tom kto vedie motorové vozidlo. Druhý typ úrazového poistenia ponúka rovnaké krytie teda 35 000 eur. Tu sa však poistenie vzťahuje na poistníka – teda poistená osobe môže viesť hocaké motorové vozidlo.

Ďalšie pripoistenie k PZP

Pripoistenie skiel sa vzťahuje na všetky sklá na aute teda čelné aj bočnéa zadné. Ak máte strešné okno resp. šíber alebo panorámu tak to pripoistenie bohužiaľ nekryje. Do poistenia nespadajú ani späťáky. Limit poistenia je do 800€.

Ďalším voliteľným pripoistením je právna ochrana.

Cena PZP Wustenrot

Výsledná cena závisí od množstva faktorov. A to od parametrov auta a aj od údajov vodiča. Wustenrot však nehľadí na objem motora alebo iba na jeho výkon. Ďalej závisí od značky auta, hmotnosti auta a pri havarijnom poistení aj od jeho výbavy. Parametre, ktoré ovplyvňujú výslednú cenu sú vek vodiča, dĺžka vlastníctva vodičského preukazu, bydlisko majiteľa motorového vozidla (čím väčšie mesto tým rizikovejší je poistník) a samozrejme počet spôsobených dopravných nehôd za posledné obdobie – väčšinou za posledných 12 – 36 mesiacov. Cenu si však môžete znížiť bonusom za bezškodový priebeh. Pri tomto bonuse poisťovňa Wustenrot hľadí na posledné 3 roky teda 36 mesiacov. Tu môžete získať zľavu 5 percent. Ďalším spôsobom ako si znížiť cenu PZP je mať uzavreté v poisťovni ďalšie zmluvy či už poistenie domácnosti, poistenie zamestnanca, životné poistenie atď. Do úvahy sa berie aj zmluva v stavebnej sporiteľni. Ďalšími uzavretými poistkami vo Wustenrote alebo v stavebnej poisťovni si môžete znížiť náklady na zákonnú poistku o 5 až 10%.

Wustenrot môže byť pre Vás dobrá voľba najmä ak už máte v poisťovni uzavreté ďalšie poistenia a máte staršie auto, ktoré má nižší výkon kW pri vyššom objeme motora cm3.

PZP pre dôchodcov

Ak ste na dôchodku a hľadáte akciové ponuky pre seniorov ste na správnom mieste. Z dnešných dôchodkov sa žije ťažko a to hlavne v porovnaní s výškami dôchodkov v západnej Európe. Niet divu, že dôchodcovia hľadajú najlacnejšiu variantu zmluvného poistenia pre auto, keďže od platenia PZP nie sú oslobodení.

Ponuky hľadajte v poisťovniach, ktoré ponúkajú spomínané zľavy pre dôchodcov a zľavy pre ZŤP. Dostať sa môžete až na hranicu 60%. Zľavy ponúkajú: Union, Komunálna poisťovňa, Groupama, Axa, Uniqa a Generali.

Zľavy a akcie sa u poisťovní často menia preto je nutné sledovať vždy aktuálne ponuky. Ak nie ste veľmi mobilný a chodenie hore dole po meste od pobočky do pobočky Vám robí problém. Využite internet a vybavte všetko z pohodlia domova dokonca aj cez mobil či tablet. Stačí si nakliknúť online kalkulačku, ktorá Vám vypočíta a nájde najvýhodnejšie PZP pre dôchodcov.