SLSP pôžička

Výhody pôžičiek od Slovenskej sporiteľne

V dnešnej dobe má už takmer každý nejaké skúsenosti s pôžičkou. Či už je to nákup na splátky, spotrebný úver, alebo pôžička na bývanie, či hypotéka. V prípade potreby zobrať si pôžičku naše kroky smerujú spravidla do banky, s ktorou už máme skúsenosti, prípadne kde máme vedený osobný účet. Občas sa stane, že sa musíme rozhodovať, či nevyužiť služby nebankoviek, alebo požiadať o pôžičku banku (napríklad SLSP). Aj keď tie najväčšie a stabilné nebankovky už majú ponuky pôžičiek porovnateľné s pôžičkami od bánk, tie bankové býva stále o čosi výhodnejšie. Tu je pár dôvodov, prečo sú Slovenská sporiteľna pôžičky od bánk výhodnejšie.

Hlavné výhody pôžičiek od Slovenskej sporiteľne sú predovšetkým nižšie úroky ako aj celkové náklady na pôžičku. Ak ste pre banku dôveryhodným klientom, dostanete viac peňazí za nižšie splátky. Vašu dôveryhodnosť si banka overí v bankovom registri dlžníkov ako aj na základe ďalších vlastných kritérií tej ktorej banky. Odmenou Vám budú celkové nižšie náklady na splatenie pôžičky.

Aj keď sa to nemusí zdať ako výhoda, ale banka dôkladnejšie posudzuje schopnosť klienta splácať pôžičku. Niektorí klienti totiž v snahe získať väčšiu sumu peňazí neuvážene požiadajú o vysokú pôžičku, no po čase zistia, že po mesačnej splátke im veľa prostriedkov na ďalšie výdaje nezostáva. Keďže banka na rozdiel od nebankovky pristupuje k posudzovaniu schopnosti splácať zodpovednejšie, je určite výhodou, že klienta od takejto situácie včas ochráni.

Ako ďalšie výhody pôžičky od bánk spomenieme hlavne možnosť získať pôžičku bez vstupných poplatkov, či bez poplatku za predčasné splatenie. Ak je navyše pôžička prepojená s osobným účtom, môžu sa niektoré výhody objaviť aj pri poplatkoch za vedenie účtu, či používanie internetbankingu alebo platobnej karty.

Bankovú pôžičku Vám môžeme iba odporúčať. Je najvýhodnejšia a lacnejšie si požičiate snáď iba od rodiny. Zvážte preto svoje možnosti a v prípade záujmu oslovte Vašu banku (SLSP). Ak Vám nedá výhodnú ponuku, oslovte niektorú z iných bánk na Slovensku. Ich prehľad získate jednoducho v internetových vyhľadávačoch. Prajeme čo najlepší výber a čo najrýchlejšie splatenie.

Výhody pôžičiek od bánk

Banková pôžička už nie je tak nedostupná. Banky dokážu spracovať vašu žiadosť o pôžičku veľmi rýchlo. Jej vybavenie je rovnako rýchle ako pri nebankovej pôžičke napr. Silverside alebo Quatro. Výhodou je však oveľa výhodnejší úrok. Banka vám však požičia do takej výšky, aby ste pôžičku boli schopný splácať. Aj keď to niekto môže považovať za nevýhodu, vaša finančná stabilita je dôležitá. Banka má istotu, že sa jej peniaze vrátia a vy máte istotu, že predídete exekúcii majetku.

Bankovú pôžičku môžete vybaviť klasickým spôsobom na pobočke, ale rovnako si ju môžete vybaviť v pohodlí domova 100% on-line bez nutnosti niekam telefonovať.

Ak ste klientom banky, tá vám vie na základe vašej histórie ponúknuť lepšie podmienky pôžičky. Banka robí kontrolu úveru a vďaka moderným a špecializovaným overovacím systémom, dokáže spracovať vašu žiadosť skutočne veľmi rýchlo.

Banky vám môžu poskytnúť rôzne typy pôžičiek:

Účelový  spotrebiteľský úver – je určený na konkrétny účel – nákup tovaru, služieb alebo nehnuteľnosti. Tento typ pôžičky má zvyčajne nižší úrok. mBank pôžička od klienta vyžaduje doklad, že peniaze boli použité na účel, ku ktorému boli požičané. Zvyčajne najvýhodnejší úrok má hypotekárny úver, kde sa ručí nehnuteľnosťou.

Bezúčelový spotrebiteľský úver – peniaze môže klient využívať ľubovoľne bez dokladovania toho, na čo peniaze využil. Zvláštnym typom spotrebiteľského úveru je úver na kreditnej karte. Pri tomto type pôžičky je úrok zvyčajne vyšší, ako pri účelovej pôžičke.